Kategoriler

Araç Ses Sistemleri

Araç Ses Sistemleri

Uzun yolculuklar bazen oldukça sıkıcı olabiliyor. Sadece uzun mesafe değil, sıkışık trafikte ilerlemek de oldukça can sıkan bir durum. Sürüşü eğlenceli ve havalı bir hale getirmek adına, araçlara oto müzik sistemi takılması tavsiye edilebilmektedir. Bu sistem alınmadan önce de hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Burada takılacak araç ses sistemi bileşenlerine mutlaka önceden bakılmalı.
                                    

Araç Ses Sistemi Bileşenleri:

 

Hoparlör: Hoparlör oto ses sistemi için en önemli parçalardan bir tanesidir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, hoparlörün ses gücü ve ses kalitesidir. Bunun yanı sıra ürün boyutlarının da araç için uyumlu olması gerekmekte. Bu konular değerlendirilmeden hoparlör alınmamalı.
Ana Ünite: Ses sistemlerinin beyinleri ana ünitede bulunmakta. Burada beynin görevi, ana üniteler tarafından yerine getiriyor. Bilinen adları ile söylemek gerekirse "CD çalar" ya da "DVD çalar" demek de mümkün.
Woofer ve subwoofer: Müzik dinlenirken özellikle bas sesleri oldukça sevilmektedir. Davul sesine benzeyen bu sesleri ulaştıran sistem parçaları ise woofer ve subwoofer olarak isimlendirilmektedir. Bunun yanında etkileyici ses efektleri de woofer ve subwoofertarafından ortaya çıkarılıyor. Subwoferlarınbirçok çeşidi bulunmakta. Bu çeşitler;bandpass, kapalı kutu ve portlu kutu şeklinde. Bunlar arasında en tercih edilen ise, montajı kolay olduğu için,kapalı kutulardır.
Amplifikatör: Amplifikatörler ana üniteden sinyal alırlar. Bu sinyalin alındıktan sonra da sinyalin, gücünü ve kalitesini arttırırlar. Hoparlörlere iletim de bunlar aracılığında sağlanmaktadır ve kısaca amfi denmektedir. Müzik sistemini kontrol etmeniz adına ihtiyacınız olan bileşenler de amfiler.
Tweeter: Bu bileşenin görevi ise tiz seslerin iletimini sağlamak.

 

Araç Ses Sistemleri Kurulum

 

 Araç ses sistemleri kurulacağı zaman, kaliteli araç ses sistemleri tercih edilmeli. Sesin kalitesi ne kadar iyiyse sürüş anında o kadar keyifli bir deneyim yaşanmasını sağlar. Bunun dışında kalitesiz ses sistemleri kolaylıkla bozulabilmekte. Bunun önüne geçmek adına güvenilir ve iyi ses sitemleri tercih edilmeli. Kötü ses sistemleri hevesleri kursakta bırakabilir.
 Burada bir site önermek gerekirse “splhifi.com” üzerinden ses sistemi ihtiyaçları kolaylıkla karşılanabilmekte. Eğer ses sistemi bileşenlerinden biri değiştirilmek istenirse, site üzerinden ihtiyaç duyulan her bileşen temin edilebilir. Bunun dışında paket halinde ses sistemleri de satın alınabilir. Buradan alışveriş yapılması oldukça güvenlidir.
 Müşteri memnuniyeti ön planda satış sunmaktalar. İletişim için verilen siteye girerek müşteri hizmetleri ile görüşme sağlanabilir. Ayrıca 16.00'a kadar verilecek tüm siparişleri aynı gün kargoya veriyorlar. SPL HIFI araç ses sistemleri üzerinden her türlü araç için uygun olabilecek ürünler bulmak mümkün. Ses sistemleri oldukça kalitelidir. Müşteri yorumları ile güvenilirlikleri oldukça belirgin.
 

 

17.4.2020

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.