Kategoriler

Oto Ses Sistemleri

Oto Ses Sistemleri

Oto ses sistemleri, araç içi eğlence ve araç sakinlerine bilgi sağlamak için araca takılan ses ekipmanlarıdır. Ses sistemlerinin bir kolu olan araç ses sistemi,çeşitli bileşenlerden oluşmaktadır. Bu bileşenler; ana ünite, amfi, woofer, subwoofer ve tweeter şeklinde sayılabilir. Bu bileşenlerden:
 - Ana ünite: Ses sisteminin beynini ana ünite oluşturmaktadır. CD çalar veya DVD çalar adı ile de bilinmektedir.
 - Tweeter: Tweeter tiz sesleri iletme görevini üstlenmiştir.
 - Hoparlörler: Müzik sisteminin olmazsa olmaz parçalarıdır. Hoparlör seçimi yapılırken, hoparlörlerin gücü ve ebatlarının araçlara uygun olup olmadığına son derece dikkat edilmelidir.
 - Amplifikatör: Amplifikatör, ana üniteden aldığı sinyalin gücünü ve kalitesini arttırarak hoparlörlere iletir. Kısaca amfi de denilmektedir. Amfiler, müzik sisteminin kontrol edilmesini sağlamaktadır.
 - Woofer ve Subwoofer: Davul sesi gibi bas seslerini müzikseverlere ulaştırma görevini yerine getirirler. Etkileyici ses efektleri de woofer ve subwooferlar aracılığı ile meydana gelmektedir. En çok tercih edilenleri ise montaj ve imalatı kolay olan kapalı kutudur.

 

Otomobilde Ses Sistemi Kurulurken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

 Araç için ses sistemi seçilirken öncelikle bütçe ve ihtiyaçlar belirlenmelidir. Belirlendikten sonra seçim için harekete geçilmelidir. En pahalı oto ses sistemi her zaman kişisel istekler, ihtiyaçlar ve araba için en iyi ve ideal ses sistemi olmayabilir. Fazla ya da yeterli bir maddi imkana sahip olmayan müzik dinleyicileri, tüm ses sistemini baştan aşağıya yenilemek yerine ön hoparlör veya amfi değiştirme seçeneğine yönelebilirler. Bu seçim, hem bütçe dostu hem de kişisel memnuniyeti sağlayacak bir yönelim olacaktır.
 Yolculuk sırasında arabanızda sevdiğiniz parçaları, istediğiniz soundlarda dinlemek isteyebilirsiniz. Bunun için dinlemekten keyif aldığınız parçaların türlerini de ses sistemi seçerken ön planda tutmalısınız. R&B, Tekno, Rap gibi dünya çapında ses getiren ve milyonları kucaklayan müzik türlerini dinlemekten hoşlanıyorsanız, oto müzik sistemi seçerken woofer ve subwoofer müzik sistemlerini seçmelisiniz. Pop, Rock, Caz gibi müzik türlerini dinlemek istiyorsanız daha uygun bir bütçe ile sizin için ideal ses sistemlerini satın alarak aradığınız mükemmel ses kalitesine ulaşabilirsiniz.
 Android işletim sistemine sahip bir telefonunuz var ise ses sistemi seçimlerinizde ses sistemlerinin Android desteği olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

 

Ses Sistemleri ile Sunulan Özellikler - DVD oynatma
 - GPS
 - Bluetooth bağlantısı
 - Android telefon desteği
 - MP3/WMA/AAC ses dosyalarını destekleme
 - Ipod ve Iphone desteği
 

 

Ses Kalitesini Artırmak için Yapılması Gerekenler

 

 Ses sistemlerinden yeterli ve istenilen verimi alamadığını düşünenler, amfi satın alabilirler. Amfi satın almayı düşünmeyen ancak ritmi daha çok hissetmek isteyenler ise müzik sistemlerine subwoofer veya woofer ekleyebilir.
 Hem ses kalitesini artırmak hem de yolculuk boyunca konforunuzu artırmak için araç ses yalıtım sistemlerini inceleyebilirsiniz. Sizler için uygun olan ürünleri aracınıza dahil edebilirsiniz. Bu bağlamda, izolasyon malzemeleri etkili bir seçenek oluşturabilir. Yol gürültüsü azalır ve bunun bir sonucu olarak da müzik, sessiz bir ortamda daha güçlü duyulur.

17.4.2020

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.